MaalritöödMaalritööd – värvi valik

Maalritööd on vaja eelnevalt läbi mõelda. Kattevärvi valides tuleb kindlasti arvestada kasutuskohaga ning ruumi eripäradega – ruumi suurus, niiskustase jm. Enne maalritööd värvitooni valides, tuleb mõelda ka ruumi valgustegurite peale. Nimelt mõjutab valgus hilisemat tooni. Maalritööd annavad erinevat tulemust mati ja läikiva värvi puhul. Seetõttu tuleks võimalusel värvitoon valida selles ruumis ja valguses, kus värvi hiljem kasutada soovitakse.

Maalritööd – ettevalmistus

Olenemata eelpinna olukorrast ja soovitavast tulemusest, maalritööd on aeganõudvad. Tööde ajamahukuse hindamisel tuleb kindlasti arvestada, kas tegemist on uue ehitisega või vana maja renoveerimisega. Oluline on, et töödeldav pind peab alati olema kuiv ja puhas enne kui maalritööd saavad alata. Puhastades tasub meelest pidada, et kui mustuse eemaldamiseks ei piisa vaid veest, on ehituspoodides kättesaadavad spetsiaalsed puhastusvahendid. Kui eelpinna puhastustööd on lõpule viidud, tuleb lasta pinnal kuivada, just seetõttu on maalritööd aeganõudvad.

Pärast puhastust on vaja pind ka pahteldada. Pahteldamine kuulub samuti meie teenuste hulka.

Maalritööd

Maalritööd – värvi kasutus

Juba maalritööd tegema asudes tasub meeles pidada, et värvi peab kasutama mõõdukalt, mitte liiga vähe ega ka liiga palju, kuna vastasel korral ei ole tagatud värvi maksimaalne kasutegur ning värvi käsitletavus halveneb oluliselt – maalritööd ei pruugi siis nii kvaliteetsed kui oodatud.

Maalritööd telli Ehitusmeistritelt